Lista nr 4 – PiS

Lista nr 4 – to lista kandydatów PiS. Owszem, są tam kandydaci innych partyjek wchodzących w skład tzw. Zjednoczonej Prawicy. Nie pamiętam dokładnie, ale jest tam Suwerenna Polska (Ziobro), Republikanie (Bielan), OdNowaRP (Ociepa), chyba jeszcze jakieś niedobitki po Gowinie i jakieś kółko wokół Girzyńskiego.
Nie wiem, czy o kimś nie zapomniałam? Lista jest partyjna, nie koalicyjna i nie mam wątpliwości, że chodzi tu o pieniądze.
W ramach koalicji każde ugrupowanie, które wprowadziłoby z listy posłów, dostałoby dotację bezpośrednio z PKW. A skoro lista jest partyjna – to wszystko dostaje Kaczyński i rzuca pozostałym ochłapy tak jak i ile chce.

Nie ma sensu tu przypominać wszystkiego, co PiS zniszczył przez
8 lat swoich rządów. To wiedzą wszyscy. Nie ma dziedziny życia, której by to nie dotknęło. Odbudowa będzie ciężka i długotrwała. Najtrudniej będzie usunąć spustoszenie i podziały w społeczeństwie.
Z własnego otoczenia, znając w realu kilku zatwardziałych PiSowców wiem, że dyskusja z nimi nie ma sensu, żadne argumenty nie trafiają. A nawet jeżeli jakimś cudem docierają jakieś wieści o licznych aferach, to jeden argument jest koronny: dają 13 i 14-tki.
I co z tego, że są co miesiąc dostają mniej – tu matematyka przestaje działać. Kilka miesięcy temu opublikowałam na ten temat notkę na jednym z moich blogów:
Podatki w kampanii wyborczej
W rozmowach tym bardziej to nie działa….

Cóż, ja wierzę, że w najbliższą niedzielę nie postąpimy zgodnie z radą Beaty Szydło, nie zaciśniemy zębów i nie zagłosujemy na PiS.
To tylko 4 lata? Dla mnie to bardzo dużo. Dla mojej 2-letniej wnuczki tym bardziej.

A dla tych, którzy głosują w okręgu 25:
PiS – lista kandydatów w wyborach 2023

 

4 komentarze do “Lista nr 4 – PiS”

  1. W tej kampanijnej zachęcie Pani Premier przekroczyła kolejną granicę absurdu: zamknąć oczy, zacisnąć zęby i głosować. Aż się prosi, by zapytać ją, na co zamknąć oczy? Ale jak tu pytać, przy zaciśniętych zębach? 😉

  2. “No co ci szkodzi człowieku, to tylko cztery lata. Więc na te cztery lata spróbuj, zamknij oczy, zaciśnij zęby, jak nie możesz, i zagłosuj na Prawo i Sprawiedliwość – mówi była szefowa rządu.”
    A jak cie będą znow”dudkac na strychu” nie płacz Tylko znow mów “kradnom ale sie dzielom” I czekaj dalej na ochłapy które spece od inżynierii społecznej sprytnie nazwali “EMERYTURAMI”I czekaj czekaj jak ci znow zamkną granice i ze swobodnych podroży zarobkowych nici.
    No i co FRAJERZY dacie sie znow nabrac tym co zalapali sie do koryta i dzis wyją po kościołach “Łojczyzne dojną zachowaj nam panie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: