Podgrzewanie nastrojów

Od dobrego tygodnia na ulicach naszych miast trwają coraz bardziej masowe protesty. Szaleje pandemia, przybywa zakażonych, służba zdrowia jest już kompletnie niewydolna. Każda władza w takiej sytuacji powinna robić wszystko co można, aby uspokoić nastroje i wyciszyć emocje. A co robi nasz “najlepszy w historii dobrozmianowy rząd”?  Idzie całkiem pod prąd i stara się jak najbardziej rozwścieczyć wszystkich. Dlaczego? Kompletna głupota czy celowe działanie? Kto podpala Polskę? I w jakim celu?
Wydawać by się mogło, że złem wcielonym na naszej scenie politycznej jest Jarosław Kaczyński. Wydaje mi się jednak, że tu jeszcze ktoś bardzo poważnie mąci. Może to walka o przywództwo w partii? I prowokowanie takich sytuacji, żeby jak najbardziej zaostrzyć sytuację, wysłać prezesa na emeryturę i przejąć całą władzę? Może ktoś go specjalnie podpuszcza?

Już “Piątka dla zwierząt” pokazała, że osławione przywództwo prezesa jest przeszłością. Po powrocie z senatu ustawa podobno już nie będzie procedowana, ale rolnicy są rozwścieczeni. Tydzień temu zamknięto całą gastronomię – nie dając ani chwili czasu na przygotowanie się branży. Punktem zapalnym okazało się orzeczenie TK – na ulice wyszły tysiące młodych ludzi, nie ustają w swych protestach. A wczoraj po południu ogłoszono zamknięcie cmentarzy, rozwścieczając nie tylko biznes okołocmentarny, ale również wszystkich tych, którzy zaplanowali sobie w tych dniach odwiedziny na cmentarzu. I z pewnością dominują tu seniorzy.
Czy ten rząd naprawdę nie jest w stanie nad niczym zapanować? Nawet nad własnymi rozporządzeniami? Lub choćby punktualnym zjawianiem się na konferencjach prasowych?

Przy takiej eskalacji aż strach się bać, czym to się skończy. Tym bardziej, że władza wydaje się być zupełnie oderwana od rzeczywistości. Uwierzyli we własną propagandę? Czy komuś się naprawdę wydaje, że to, co się dzieje to kwestia kilkuset legalnych jeszcze do ubiegłego tygodnia aborcji? I ten prezydencki projekt wszystko załatwi, załagodzi spory i spowoduje rozejście się protestujących do domów? Ręce opadają jak można być tak naiwnym.

 

 

 

32 komentarze do “Podgrzewanie nastrojów”

 1. Właśnie od piątki dla zwierząt coś się zmieniło. Od tego czasu nic nie ma politycznego sensu. To wygląda jak miotanie się zdekapitowanego kurczaka. Może prezes miał jakiś miniwylew?

  1. Na pewno ma jakieś problemy ze zdrowiem i to psychicznym. Inna sprawa, ze nie wiadomo kto i jaką wiedzę o świecie mu pokazuje – bo sam kontaktu już od dawna nie ma.

   1. Dziwi jednak ten nagły zanik sensu.. Może Zbyniu 0 przejął realną władzę nad ZP? Bo to wygląda, jakby to jego agendę teraz realizowano. Aha, 5 dla zwierząt poszła się paść.

    1. Też go podejrzewam. Wydaje mi się jednak, że bardzo blisko Kaczyńskiego jest jakiś kret, który go dodatkowo nakręca.

     1. Nie sądzę. To co się dzieje PiSowi szkodzi i podważa autorytet JK. Ktoś z wewnętrznego kręgu też byłby na tym stratny. Więc albo prezesowi odbiło, albo Ziobro, bo on na tym zyskuje – osłabia PiS i jego wierchuszkę, do tego radykalizuje, co może mu ułatwić przejęcie kontroli nad masą upadłościową.

      1. Z jednej strony radykalny Ziobro, a z drugiej strony ktoś blisko prezesa, który go napuszcza? To może mieć sens.

       1. Ale ktoś blisko prezesa będzie stratny na spadku poparcia PiSu. ZZ może zyskać, ale on jest z zewnątrz.

        1. W samym PiSie też jest z pewnością kilku, którzy chcieliby zostać prezesami. A ponieważ coraz bardziej reaktywują PRL – to wzorem lat minionych gdy był kryzys – zmieniano I Sekretarza.
         Jeszcze popatrzymy na walki na prawicy. Najgorsze jest to, że my wszyscy przez to cierpimy – pandemia, kryzys gospodarczy…

 2. Nawiązując do słownika i etosu nowej generacji, żeby prosto i dosadnie wyrażać swoje myśli, mam na to w******e. Nie chce mi się grzebać w głowach popaprańców.
  Jedyne, co sensownego może zrobić ten rząd, to podać się do dymisji.

    1. Skoro pisałaś ze zamknięcie cmentarzy jest sensowne to już masz ten pierwszy raz .
     Ale pewnie wolisz zmienić zdanie niż przyznać rację rządowi.

     1. Napisałam tak w notce (do sprawdzenia) co najmniej tydzień przed Wszystkimi Świętymi!!!! Że dobrze by było, żeby się rząd w końcu zdecydował i nie robił ludziom jeszcze większych problemów, niż już mają. I zrobił. I za to mamy być mu wdzięczni?

      Jak w Radio Erewan 🙁

      1. Pamiętam tamtą notkę. masz całkowitą rację. No, ale jak widać nie wszyscy rozumieją, że krytykowany jest przede wszystkim termin ogłoszenia tej decyzji. Sasin jeszcze w czwartek zapewniał, że rząd nie planuje zamykania cmentarzy.

    1. Liczyć nie może na nikogo – ale ma haki na wszystkich i dlatego jeszcze się trzyma. Przyciągnął do siebie skończone miernoty, które popaliły za sobą wszelkie mosty i bez niego są nikim – i choćby dlatego go nie opuszczą. Choćby taki Adrian – ma na sumieniu tyle przestępstw przeciw Konstytucji, że wystarczy, aby prezes podczas głosowania o Trybunał Stanu nie zarządził dyscypliny partyjnej – i Adrianek leży i kwiczy.
     Szantaż, haki, rozgrzebywanie grzeszków – to są metody działania prezesa. Na każdego ma carte blanche z podpisem zainteresowanego.

     1. Owszem, ale myślę, że Ziobro też ma całą teczuszkę na prezesa i jego zaufanych.
      Poza tym wszyscy w partii mają jednego wielkiego haka na prezesa – wystarczy zabrać mu partyjną ochronę i całodobową opiekę. Wyobrażasz go sobie, jak sam musi sobie poradzić w życiu codziennym? W listopadzie miał być zjazd partii, przełożyli zdaje się na styczeń. Zrobią go honorowym prezesem i wyślą do pisania książek.

      1. Poradzić w życiu codziennym? Przecież on umrze z głodu! Ten człowiek nie potrafi sam nawet zrobić zakupów, co swego czasu sam udowodnił. Przez całe życie wszystko robiła za niego mama, a gdy jej zabrakło – cały gang przydupasów.
       A Ziobry jeszcze może się pozbyć – odbierając mu stanowisko Prokuratora Generalnego, żeby ten stracił władzę nad prokuraturą, którą rządzi, jakby była jego prywatnym folwarkiem. Sam jestem ciekaw, dlaczego jeszcze tego nie zrobił.

       1. No właśnie – zagubi się całkowicie. I to nie tylko dlatego, że jest rozpoznawalny i ludzie na ulicy różnie mogą reagować, on potrzebuje ciągłej opieki.
        A dlaczego nie zabrał stanowiska Ziobrze? No właśnie, Zero też się chyba zabezpieczył.

        PS.Daj znać, jak ruszysz z swoim blogiem. Pamiętam, że dawno temu zaglądałam do Ciebie.

         1. Sorry, faktycznie. Po likwidacji Bloxa pogubiłam też linki do innych blogów i to z różnych platform.

     2. Adrianka nie może ruszyć, bo wtedy opozycja weźmie pałac prezydencki. To takie “złapał Kozak Tatarzyna”.

  1. Nie, oczywiście że te wszystkie protesty wywołał Sławomir Nowak, od miesiąca siedzący w areszcie. Prezes sam mówił, więc na pewno tak jest 🙂
   A jeśli chodzi o opozycję – to moim zdaniem nie ma dla nich miejsca na trybunach – młodzi raczej nie chcą ich słuchać. Wielu z nich robi jednak moim zdaniem bardzo fajną robotę, stojąc np.w tłumie z tabliczką “Mobilne biuro poselskie”, zapewniają darmową pomoc prawników, otwierają biura poselskie z kawą i herbatą dla strajkujących. Chciałabym jeszcze, że siedzieli z prawnikami i mozolnie opracowywali plan wyjścia z tego, co mamy czyli jak odbudować państwo prawa, od czego zacząć i co zrobić w kolejnych krokach.

   1. @kmat
    Nie zajmuj się idiotami ,bo pomyślę że to ty, nosisz na protestach tekturkę z napisem “wypierdalać”. Napisz coś sensownego ,żeby idioci padli na twarz z wrażenia . Nadużywanie inwektyw nie czyni cię mędrcem. Mamusia nie uczyła kindersztuby ????
    O tempora ,o mores !!!!

Leave a Reply