Kandydaci na prezydenta

Aktualna lista kandydatów w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020r.:

  1. BIEDROŃ Robert,
   poseł do Parlamentu Europejskiego, wykształcenie wyższe politologiczne, 44 lata, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
  2. BOSAK Krzysztof,
   poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wykształcenie średnie, 38 lat, członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
  3. DUDA Andrzej Sebastian,
   Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, wykształcenie wyższe prawnicze, 48 lat, nie należy do partii politycznej
  4. HOŁOWNIA Szymon Franciszek,
   publicysta, wykształcenie średnie, 43 lata, nie należy do partii politycznej
  5. JAKUBIAK Marek,
   menadżer, wykształcenie średnie, 61 lat, członek partii politycznej: Federacja dla Rzeczypospolitej
  6. KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin,
   poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wykształcenie wyższe medyczne, 38 lat, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  7. PIOTROWSKI Mirosław Mariusz,
   nauczyciel akademicki, wykształcenie wyższe historyczne, 54 lata, członek partii politycznej: Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi
  8. TANAJNO Paweł Jan,
   przedsiębiorca, wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania, 44 lata, nie należy do partii politycznej
  9. TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz,
   pracownik samorządowy, wykształcenie wyższe politologiczne, 48 lat, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  10. WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz,
   zarządca, wykształcenie wyższe, 66 lat, członek partii politycznej: Unia Pracy
  11. ŻÓŁTEK Stanisław Józef,
   wykształcenie średnie, 64 lata, członek partii politycznej: Kongres Nowej Prawicy

W stosunku do listy z maja tego roku są zmiany: nie ma Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatem KO jest Rafał Trzaskowski. No i jeszcze pojawił się jeszcze jeden kandydat:  Waldemar Witkowski. Z tego, co czytałam – poprzednio zabrakło mu głosów do rejestracji. Po ogłoszeniu nowego terminu wyborów odwołał się do SN, wygrał i udało mu się uzbierać brakujące głosy na listach poparcia. Został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat.

Wygląda na to, że listy z wyborów kopertowych Sasina są zupełnie bezużyteczne. Nie da się wykorzystać żadnego elementu tamtych zestawów, gdyż PKW opracowała własne wzory, 70 milionów zł straconych. I jak zwykle – nie ma winnych. Sasin mówi, że decyzję podjął Morawiecki, Morawiecki twierdzi, że nic nie kazał drukować, a Poczta Polska liczy straty.
Z mojego punktu widzenia sprawa wydaje się prosta: obecna ekipa rządząca przez poprzednie 4 lata przyzwyczaiła nas do tego, że pełen proces legislacyjny da się załatwić przez 1 dzień (sejm,senat i podpis prezydenta) i nagle okazało się, że wcale tak nie musi być. To nie była żadna obstrukcja senatu, a prawidłowe, zgodne z prawem procedowanie ustawy. I tyle.

7 myśli w temacie “Kandydaci na prezydenta”

 1. Kiedy patrzę na swoje brutto emerytury, a potem na to, co się dzieje z tą różnicą między nim, a netto, to serce mnie boli. Czy naprawdę nikt nigdy za to nie odpowie?
  Nie mam problemu z wyborem kandydata. Oczywiście zagłosuję na najlepszego 🙂

 2. Moja hierarchia kandydatów:
  1) Trzaskowski, Hołownia, Biedroń.
  2) Kosiniak, Witkowski.
  3) Tanajno.
  4) Duda, Bosak, Żółtek, Jakubiak, Piotrowski.
  Jak to interpretować. Jeśli w drugiej turze spotka się numer niższy z wyższym, to automatycznie głosuję na niższy. Jeśli dwa takie same numery to mam zagwozdkę.

 3. Gdybym miała zrobić taką listę, pewnie wyglądałaby podobnie. Choć części kandydatów wcale lub prawie wcale nie znam. Może uda mi się napisać notki o poszczególnych kandydatach? Choć pewnie nie o wszystkich, czasu mało.

  1. Witkowski to krzyżówka Biedronia z Zandbergiem, Tanajno Gwiazdowskiego z Biedroniem, Jakubiak Dudy z Kukizem, Piotrowski Bosaka z Dudą, Żółtek Korwina z Bosakiem. Mniej więcej.

 4. Umówmy się: Jeżeli Sasin zlecił druk kart do głosowania zanim dopełniono wszelkich formalności, to pretensje może mieć tylko do siebie, może zresztą pretensji nie mieć do siebie żadnych pretensji, może się uznać za geniusza i jeszcze większego demokratę, niż uważał się niegdyś Wałęsa, tyle że nie zwalnia go to od odpowiedzialności za straty finansowe spowodowane jego falstartem. Nie zwalnia go to też od poddania ocenie wyborców. Przykładowo, moja ocena brzmi tak: Bezdenna arogancja, kilkuosobowe decydowanie za cały Sejm zostało ukarane przez panią RZECZYWISTOŚĆ, czekam na konsekwencje prawne.

Leave a Reply