Idziemy na wybory!

Niedziela 28 czerwca 2020r. to wybory prezydenckie. Patrząc na ostatnie 5 lat dewastowania państwa prawa są to znowu “wybory o wszystko”.  Nie można odpuścić, trzeba zagłosować. Niezależnie od sympatii politycznych, popierania tego czy innego kandydata, zostawanie w domu jest najgorszym możliwym wyjściem. Nie chcę epatować wielkimi słowami, ale skutki tych wyborów odczuwać będziemy przez wiele następnych lat. I każdy głos ma znaczenie.

Kandydatów jest 11, każdy może znaleźć kogoś, kto swoimi poglądami i wizją jest mu najbliższy. I nie epatujmy się dywagacjami kto, komu i pod jakimi warunkami przekaże poparcie swojego elektoratu  w drugiej turze. Przede wszystkim – przyjdzie na to czas po niedzieli. Poza tym mam wątpliwości, czy na pewno przyniesie to efekt? Obserwując wiele dyskusji na Twitterze uważam, że jest to jest to niepotrzebne bicie piany. Niestety, postawa typu jak nie X, to w drugiej turze nie idę na wybory, ale warto sobie przypomnieć jaka jest stawka tych wyborów. Poświęcić demokrację, bo mój kandydat nie zdobył wystarczającego poparcia? Pięć lat temu był Legierski, który chcąc ukarać PO zadeklarował publicznie oddanie głosu na Dudę.  Czy społeczność LGBT na pewno jest zadowolona?
Inna sprawa, że bardzo nie podoba mi się atakowanie kandydatów z tej samej strony barykady. Rozumiem ambicje osobiste i chęć poprawienia swoich notowań, ale gdzie jest wróg? Czy naprawdę nie ma za co krytykować obecnie urzędującego prezydenta i chcąc zaistnieć trzeba uderzać w innych?

Dla mnie sprawa jest oczywista. W drugiej turze głosuję na tego z kandydatów prodemokratycznych, który przejdzie do drugiej tury. Nawet jeżeli musiałabym zacisnąć zęby – oddam głos na nieDudę. I tyle.
A pierwsza tura – oczywiście Rafał Trzaskowski.

9 myśli w temacie “Idziemy na wybory!”

  1. Z rzutu monetą wyszło mi że Hołownia. Druga tura oczywiście Trzaskowski. W tym logotypie, czy jak to nazwać nie powinno być “CZA!”?

  2. Tak jak pisałam u siebie, Trzaskowski nie był moim ulubionym kandydatem po ustąpieniu MK-B. Uważałam, że to zły wybór i….się pomyliłam. Przekonał mnie. I jego śliczna żona 😉 To dla mnie ma znaczenie (oczywiście nie największe). Już mam dość oglądania Dudowej – nawet nie pamiętam, jak ma na imię. I nie tylko o urodę mi chodzi, ale o naturalny wdzięk i ciepło,
    Pójście na wybory będzie mnie dużo kosztować w tym roku, ale się postaram.

        1. Owszem, ale dotyczy to także SH czy WKK. Czy oni nie będą potrzebować głosów zwolenników RT?

Leave a Reply